Scroll Top

    GİZLİLİK POLİTİKASI

 

LABMARKER DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. olarak, hizmetlerimizden yararlanan kullanıcılarının bilgilerinin korunmasına ve gizliliğine önem veriyoruz. Bu Gizlilik Politikası topladığımız bilgilerin nasıl kullanıldığı, kullanıcıların sorumlulukları ve gizli bilgilerin korunmasına ilişkin kurallar hakkında kullanıcıları bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

Ürün ve servislerimizi sürekli olarak geliştirmekteyiz ve bu kapsamda kişisel verilerinizi işleme koşullarımızda değişiklik meydana gelebilmektedir. Bu değişiklikleri Gizlilik Beyanına da yansıtacağız. Bu vesile ile sizlerin de düzenli olarak Gizlilik Beyanını güncel değişiklikler bakımından takibinizi tavsiye ederiz. İşbu Gizlilik Beyanının son bölümünde yapılan son değişiklik tarihi yer almaktadır.

 

1. Topladığımız Bilgiler

Hizmetlerimizden yararlanmanız durumunda, üyelik kaydınızı gerçekleştirmek, talep ettiğiniz ürün/hizmetleri size temin etmek ve ödemeleri gerçekleştirmek gibi sair süreçler için belirli bilgileriniz toplanmaktadır.

Kullanıcılar, sipariş vermek, talep, öneri ve şikayetlerini şirketimize iletmek istediklerinde veya sair nedenlerle şirketimize bilgilerini sağlamaktadır. Bu durumda, kullanıcıların ad-soyad, iletişim bilgileri, ödeme, fatura bilgileri, talep, öneri şikâyet bilgileri gibi belirli bilgileri toplanmaktadır.

2. Bilgileri Kullanma Amaçlarımız

Şirketimiz, kullanıcılara ilişkin topladığı bilgileri başlıca aşağıda belirtilen amaçlarla kullanılmaktadır:

·       Kullanıcılara hizmet sunmak

·       Kullanıcılar ile iletişime geçmek, kullanıcıların talep ve şikayetlerini sonuçlandırmak,

·       Ödemelere ilişkin finans ve muhasebe süreçlerini yürütmek,

·       Hizmetlerimizin tanıtımını sağlamak; reklam ve kampanya süreçlerini yürütmek,

·       Kullanıcı geri bildirimlerine göre ürün ve hizmetlerimizi iyileştirmek/geliştirmek,

·       Hizmetlerimizi kullanıcıların tercih, kullanım alışkanlıkları ve ilgi alanlarına göre özelleştirmek,

·       Hizmetlerimizi sunduğumuz ortamlardaki sistemsel sorunları tanımlanmak ve gidermek; bilgi güvenliği süreçlerini yürütmek,

·       Tanımlama teknolojileri/çerezler vasıtasıyla kullanıcı deneyimlerini ölçümlemek, hizmetlerimizi sunduğumuz ortamların performansını geliştirmek.

3. Bilgilerinizin Üçüncü Kişiler Aktarılması

Şirketimize sağladığınız bilgiler, yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilebilmesi için üçüncü kişilere aktarılabilir. Bu kapsamda bilgileriniz, iş ortaklarımız ve ürün/hizmet tedariki kapsamında destek alınan tedarikçiler ile paylaşılabilecektir. Bununla birlikte, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek için bilgilerinizi paylaşmamız talep edildiğinde, bilgileriniz yetkili kişi, kurum ve kuruluşlar ile de paylaşılabilecektir.

Kullanıcıların sağladığı bilgiler, kullanıcılara sunulan metinlerde belirtilen amaçlar ve hizmetin sunulabilmesi için gereken durumlar haricinde üçüncü kişilere aktarılmayacaktır.

4. Bilgilerinizin Saklanması Ve Korunması

Bilgileriniz, bilgileri toplama amacımızın gerektirdiği süre kadar saklanmaktadır. Mevzuatta bilgilerinizi aklamamız için özel bir süre öngörülüyor ise, bu süreye uygunluk sağlanmaktadır. Şirketimize bilgilerinizin muhafaza edildiği sistemleri, sunucuları ve veri tabanlarını, veri güvenliği tehditlerine karşı korumak için gerekli teknik ve idari tedbirleri almaktadır.

Kullanıcı, şirketimiz tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandığı sistem erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre vb.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ile ilgili tüm sorumluluğun tamamen kendisine ait olduğunu kabul etmektedir.

5. Bilgilerinizin Doğruluğu ve Güncelliği

Kullanıcıların sağladığı bilgilerin doğruluğu ve güncelliği kullanıcıların sorumluluğundadır. Bilgilerinizin gerçeğe uygun olarak tarafımıza iletilmesi ve bilgilerinizde bir değişiklik olması durumunda güncellenmesi gerekmektedir. Şirketimiz ile paylaşmış olduğunuz bilgileri, bizimle iletişime geçerek dileğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Şirketimize bir başkası adına bilgi sağladığınızda, bu bilgilerin doğru olduğunu, bilgileri şirketimiz ile paylaşma hakkına sahip olduğunuzu/bu konuda yetkilendirildiğinizi taahhüt etmiş sayılırsınız.

6. Üçüncü Taraflara Yapılan Yönlendirmeler

Tarafımızca işletilmeyen üçüncü taraf bağlantılara yönlendirmeler yapabiliriz. İlgili bağlantılardan herhangi birini ziyaretiniz sırasında, ziyaret ettiğiniz üçüncü tarafın gizlilik politikaları ve kullanım koşullarına tabi olursunuz. Şirketimiz söz konusu üçüncü tarafların politika ve uygulamalarından sorumlu değildir.

7. Web Sitesinde ve Gizlilik Politikasında Yapılan Değişiklikler

Şirketimiz, sunulan hizmetleri, bilgileri, görselleri ve sair unsurları önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme, kullanımını askıya alma veya durdurma hakkını saklı tutmaktadır.
Şirketimiz, bu Gizlilik Politikası üzerinde değişiklik ve güncelleme yapma hakkını saklı tutmaktadır. Gizlilik Politika’sının güncel versiyonunu takip etmek, kullanıcının sorumluluğundadır.

8. Sorumluluk

Hizmetlerimizin elektronik ortamda sunulması sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, kesinti, gecikme, virüs, hat ve/veya sistem arızası sonucunda ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan şirketimiz sorumlu değildir.